Madiateka

14.10.2021r. klasa 7b była na zajęciach w ramach uruchomionego w Mediatece projektu SOWA. Wykonując ciekawe doświadczenia z fizyki, matematyki i optyki uczniowie mogli poznać, jak powstaje cień oraz jak działa siła odśrodkowa. Ciekawym i trudnym doświadczeniem okazało się rysowanie w lustrze. Sprawdzili też swoją spostrzegawczość i poznali różne rodzaje pamięci.
Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, przy którym uczniowie mogli usypać własną mapę i poznać rolę kolorów przy tworzeniu map.
To była bardzo ciekawa lekcja, podczas której nikt się nie nudził i nie pytał, kiedy zabrzmi dzwonek, a czas płynął wyjątkowo szybko. Te zajęcia pozostaną w pamięci uczniów na długo i zachęcą ich do poznawania trudnych zagadnień z fizyki i optyki.