OBLĘGOREK – CHĘCINY – TOKARNIA

20.09. 2018 r w piękny, słoneczny dzień uczniowie klas: 3a gimnazjum oraz 8a i 8c wędrowali po Ziemi Kieleckiej zwiedzając atrakcje tego terenu. Nad dobrym humorem i miłym spędzaniem czasu czuwały panie: Anna Prylińska, Irena Dudkiewicz, Dorota Kaplińska i Zofia Grzejszczak.
TRASA WYCIECZKI
Muzeum w Oblęgorku. To miejsce poświęcone Henrykowi Sienkiewiczowi tchnie jego duchem. Ogrom oryginalnych sprzętów i mebli zachwyca i daje wyobrażenie. Piękno, dbałość i nowoczesne podanie informacji zwiedzającym,  mnóstwo zaskakujących pamiątek, interesująca izba pamięci. Dodatkowe atrakcje w postaci wystaw ilustracji do książek autora, replika odznaczenia przyznanego przez Akademię Noblowską, tłumaczenia dzieł w różnych zaskakujących językach. A na zewnątrz piękny, zielony park dający wytchnienie w gorące dni. Do pałacyku prowadzi Aleja Lipowa.
Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Warto zajrzeć by przekonać się jak kiedyś wyglądało życie na wsi. Muzeum obejmuje dość spory teren, znajdują się na nim wiejskie domy, głównie z XIX wieku, spichlerz, kościół, młyny z wiatrakami. Można zobaczyć wyposażenie dawnej apteki, domostwa itp. Przy dobrej pogodzie śmiało można tam spędzić kilka godzin.