SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARTĄ FOX

24 października 2016 r. w czytelni MBP w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się spotkanie autorskie z Martą Fox - autorką powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Uczniowie naszej szkoły mogli osobiście poznać tę mądrą, otwartą i ciepłą kobietę, w której dojrzałym ciele skrywa się młoda, pełna energii dziewczyna.
Pisząc dla młodzieży tworzy książki takie, jakie sama chciała czytać będąc nastolatką. Porusza trudne tematy, często tabu. Nie chce moralizować. Wyciąga do młodych ludzi przyjazną dłoń i traktuje ich problemy bardzo poważnie. W czasie spotkania pisarka przeczytała fragmenty opinii na temat swojej twórczości, przy których wszyscy śmialiśmy się serdecznie. Opowiedziała, jak ważne dla niej jest pisanie książek i jak nad nimi pracuje. Dzięki sympatycznym anegdotkom mogliśmy też poznać, choć troszkę, jej życie prywatne... Z sali posypały się też pytania od naszych uczniów, na które pisarka z chęcią odpowiadała ,nie ukrywając zaskoczenia ich dojrzałością. Pani Marta rozdawała również autografy, a nasi uczniowie, pod opieką nauczyciela bibliotekarza, wrócili zadowoleni z tego spotkania, ściskając pod pachą egzemplarze jej powieści z autografami.