WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA - PODSUMOWANIE AKCJI

Dziś w naszej szkole podsumowano projekt edukacujny UNICEF "Wszystkie Kolory Świata".
Blisko 1300 zł uzbierano dziś na kiermaszu i licytacji lalek. Zebrane fudusze zasilą ogolnopolską akcję UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". W ramach realizacji projektu dzieci w ramach zajeć  poznawali różne kultury. Szczególnie pochylono się nad krajami "trzeciego świata", gdzie często brakuje środków do życia i leków. Nasza szkoła wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom i postanowiła wspomóc zbiórkę pieniężną na zakup szczepionek. Sposobem na zebranie środków była licytacja i kiermasz lalek szytych przez uczniów wraz z rodzicami. W sumie do konkursu zgłoszono aż 95 lalek. Dziś udało się ich sprzedać 50 i w ten sposób zebrano 1282 zł, które zostaną przekazane na UNICEF.  Licytacja wyróżnionych lalek (ok 30 szt.) odbyła się na zasadzie: "Kto da wiecej" i rozpoczynała się od 10 zł. Najdrożej poszła lalka "Anaruk" za 135 zł. Pozostałe lalki można było kupić na kiermaszu za kwotę 20 zł. Najładniejsza lalka i nagroda specjalna została przyznana za lalkę "Ruda" Justyny Sali. Lalka nawiązująca do patrona szkoły "Szarych Szeregów" będzie rywalizowała na początku marca w konkursie ogólnopolskim "Wszystkie Kolory Swiata", głosowanie odbędzie się za pomoca facebook'a. Nagrodą w ogólnoplskim konkursie jest koncert w szkole Majki Jeżowskiej, ktora jest ambasadorem akcji UNICEF.
Reszta  lalek (45 sztuk) będzie jeszcze sprzedana po feriach zimowych. Projekt "Wszystkie Kolory Świata" realizowany był przez Katarzynę Robaszek-Purgał (nauczyciela plastyki), Irenę Dudakiewicz (nauczyciela techniki), a koordynatorem była Karolina Kucharczyk (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej).

Dziękujemy za wspólną przygodę, zaangażowanie i przekazane środki.

Relacje z tego wydarzenia można obejrzeć w TVP Łódź (ŁDW- Łódzkie Wiadomości Dnia), Telewizji Piotrków i NTL Radomsko oraz przeczytać na portalu naszemiasto.pl.