WYCIECZKA DO TORUNIA

22.05.2023 r. klasy 4a, 4b, 4c były na jednodniowej wycieczce w Toruniu.
Opiekunami wycieczki byli Pani Agnieszka Włuka, Dorota Wróbel i Jan Winiarski.
W programie zwiedzania była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym uczniowie korzystając z nowoczesnych metod kształcenia poznawali tajniki nauk przyrodniczych i technicznych Była to ciekawa lekcja fizyki, chemii, biologii i techniki.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Torunia z przewodnikiem, który pokazał uczniom Ratusz Staromiejski, Krzywą Wieżę i Dom Mikołaja Kopernika
Największą atrakcją okazały się zajęcia w Muzeum Piernika w którym uczestnicy wycieczki poznali narzędzia i technikę pieczenia pierników stosowaną w XVI wieku. Młodzi czeladnicy Mistrza Piernikarskiego aktywnie uczestniczyli w całym procesie powstawania własnych pierników, które zabrali ze sobą do domu.
Wszyscy wrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń.