WYCIECZKA DO WARSZAWY

5 grudnia 2022 r klasa 8a i 8c były na jednodniowej wycieczce w Warszawie. Opiekunami wycieczki były pani Dorota Wróbel, Dorota Kaplińska i Halina Bębnowicz.
W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Multimedialna ekspozycja oddaje atmosferę powstańczej Warszawy, pokazuje nie tylko militarne dzieje 63 dni walki i życie codzienne ludności cywilnej, ale także opisuje powojenny terror komunistyczny. Spacer po granitowym bruku wśród gruzów zniszczonej stolicy, wysłuchanie opowieści powstańców, obejrzenie powstańczych pamiątek i przejście się kanałami pozwala zrozumieć, jak czuli się walczący powstańcy.
Kolejną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Stadionu Legii Warszawa.
Zwiedzanie Stadionu okazało się świetną zabawą, z wielkim zainteresowaniem uczniowie poznali historię tego obiektu. Zwiedzali strefę sportową stadionu, trybuny oraz strefy pracy dziennikarzy.
Ostatnim punktem wycieczki były zajęcia w Parku Trampolin.
To była ciekawa, pełna atrakcji wycieczka, którą zapamiętamy na długo.