Zabawy językiem polskim

20 maja 2017 r. odbył się IX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzno-Gramatyczny klas III ph. „Zabawy językiem polskim”.

Konkurs przygotowały panie Martyna Boraniecka i Katarzyna Charlińska. Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie: p. Izabela Winiarska, p. Barbara Umięcka i  p. Małgorzata Sielska.
Do konkursu przystąpiły trzyosobowe drużyny z ośmiu piotrkowskich szkół:SP nr 16, SP nr 13, SP nr 12, SP nr 8, SP nr 5, SP nr 3, PSP nr 1  i PSP im. Rafała Orlewskiego.
Drużyny miały do rozwiązania 12 zadań ortograficzno-gramatycznych. Kolejne miejsca zajęły szkoły:

I miejsce PSP im. Rafała Orlewskiego – 98 pkt.
II miejsce SP 3 – 97 pkt.
III miejsce PSP 1 – 94 pkt.
IV miejsce SP 5 – 93,5 pkt.
V miejsce SP 12 – 93 pkt.
VI miejsce SP 16 – 89,5 pkt.
VII miejsce SP 8 – 86 pkt.
VIII miejsce SP 13 – 85,5 pkt.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3c: Klaudia Mijas, Urszula Kołtonik i  Maciej Illinicz.

Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Sponsorami nagród  byli rodzice z klasy III c, I a, I b.