ZAJĘCIA TERENOWE W ROGOWIE

Rogowo
W dniu 14.05.2019 r. klasa 5a uczestniczyła w zajęciach terenowych w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Rogowie.

Zajęcia odbyły się w Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie, podczas których uczniowie zobaczyli pięknie spreparowane okazy zwierząt: ponad 300 ptaków i ponad 50 ssaków pochodzących z różnych obszarów Polski. Ponadto mogli podziwiać bogaty zbiór szyszek z całego świata i kolekcję owadów polskich i tropikalnych.
Po zajęciach z zoologii przyszedł czas na zajęcia terenowe, podczas których uczniowie poznali podstawowe drzewa iglaste i liściaste. Na podstawie własnych obserwacji wykonali rysunki i opisy liści z których powstał osobisty przewodnik terenowy.
To była ciekawa i efektywna lekcja biologii w bezpośrednim kontakcie z przyroda, która zachęciła do właściwego obcowania z przyrodą.
Opiekunami na zajęciach były Pani Zofia Grzejszczak, Halina Bębnowicz i Dorota Wróbel.