Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Musical w szkolnych mundurkach

zdjęcie
"Bestia” to kolejna propozycja teatralna dla uczniów w ramach Internetowego Teatru dla szkół, z której skorzystali również uczniowie naszego gimnazjum.

Transmisja spektaklu z Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze miała miejsce 14 grudnia 2016 roku. Jest to musical o polskiej szkole i relacjach między uczniami. Przedstawienie zostało zrealizowane w ramach projektu ,,Teatr nie gryzie – spróbuj go oswoić”. Twórcy spektaklu wprowadzili do „swojej”, polskiej współczesnej klasy gimnazjalnej postacie świetnie znane każdemu uczniowi: Kicie, Głąby, Smutasy, Grzeczną – i oczywiście Bestię.
Kto jest „Bestią” w gimnazjum …?
Jak piszą autorzy przedstawienia: „Bestia jest tajemniczy i milczący. Nosi kolorowe skarpetki do sandałów. Boją się go wszyscy, dopóki w klasie nie zjawi się Nowa… W musicalu o polskiej szkole momentami może być śmiesznie. Chwilami głupkowato. Ale czasem będzie gorzko i zupełnie na serio, bo nikt tu nie zamierza nikogo oszukiwać. A bestii być może jest dużo więcej.”