Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Piotrków Trybunalski – kolebką polskiej demokracji”

Nasza szkoła we współpracy z Instytutem Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie Trybunalskim, Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim i Centrum Informacji Turystycznej  w Piotrkowie Trybunalskim realizowała projekt „Piotrków Trybunalski – kolebką polskiej demokracji”.

29 listopada 2016 roku po raz trzeci i ostatni w Gimnazjum nr 3 gościli przedstawiciele lokalnego środowiska akademickiego.
Tym razem uczniowie z klasy 3 C wysłuchali wykładu poświęconego zasadom polskiej demokracji, które były realizowane w parlamencie polskim doby szlacheckiej. Następnie uczniowie prezentowali swoje stanowisko w bieżących kwestiach politycznych i edukacyjnych. Ostatnim etapem projektu było przygotowanie pracy plastycznej na temat polskiej demokracji.