Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

PROJEKT PT. „WIRTUALNY ŚWIAT XXI WIEKU”

zdjęcie
24.05. 2017r grupa uczniów klasy IIb zaprezentowała projekt pt. „Wirtualny świat XXI wieku”.
Mogli go obejrzeć młodsi koledzy z klasy Ib.
W przygotowaniach brali udział: Julia Słowicka, Natalia Ziętka, Kasia Bajon, Filip Smak, Dawid Roll, Szymon Misztela i Jakub Mieczkowski.
Przygotowana została prezentacja multimedialna, która zawierała takie elementy, jak: historia powstania pierwszych telefonów i komputerów, pojawienie się Internetu w naszych domach, powstanie portali społecznościowych. Uczniowie opowiedzieli o nowej dziedzinie sportu, która pojawiła się wraz Internetem – e-sporcie. Przedstawili sylwetki polskich zawodników. Nie można było nie wspomnieć o zagrożeniach w sieci a mianowicie
o cyberprzemocy.
Przeprowadzona została również ankieta, która zawierała 10 pytań dotyczących wpływu Internetu na życie 60 mieszkańców Piotrkowa. Wyniki z ankiety zostały zamieszczone w prezentacji i omówione w formie wniosków.
Na zakończenie widzowie mogli wypowiedzieć się jakie ich zdaniem są dobre i złe strony Internetu.