Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

PROJEKT PT.: „KOSMOS W PIGUŁCE”

24 maja 2017 r grupa uczniów klasy IIb zaprezentowała projekt pt.: „Kosmos w pigułce”.

W przygotowaniach brali udział: Amelia Wodzyńska, Amelia Czajka, Tobiasz Wiatr, Bartosz Jarnecki, Dawid Cłapa, Filip Kręgiel i Wiktoria Kabzińska.
Na przedstawienie projektu zaproszone zostały klasy Ia i Ic.
W prezentacji multimedialnej znalazły się między innymi ciekawostki o kosmosie, informacje o zaćmieniach słońca i księżyca, meteorach i meteorytach, kometach, stanie nieważkości. Młodsi koledzy mogli zapoznać się z historią lotów kosmicznych oraz obejrzeć krótki wywiad z pierwszym Polakiem, który poleciał w kosmos Mirosławem Hermaszewskim.
Oprócz prezentacji uczniowie klasy IIb wykonali model Układu Słonecznego. Opowiedzieli o wszystkich planetach krążących wokół Słońca. Wykonali również modele planet naszego układu w skali 1:1000000000.
Mamy nadzieję, że zachęciliśmy widzów do obserwowania i badania różnych zjawisk zachodzących w przestrzeni kosmicznej.