Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Trzymaj Formę”

W ramach realizacji programu „Trzymaj Formę” dnia 26 maja 2017r odbyła się prezentacja stołów narodowych
odzwierciedlających produkty spożywane w tradycjach kulinarnych Polski i innych krajów. W prezentacji brali udział uczniowie klas drugich gimnazjum. Przygotowanych zostało 13 stoisk.
Każda grupa miała za zadanie zebrać informacje na temat losowo wybranego kraju, z uwzględnieniem stylu życia mieszkańców, sposobów odżywiania, chorób cywilizacyjnych i przedstawić je na plakatach.
Uczniowie wyszukiwali informacje na temat kuchni danego kraju czego efektem miało być przygotowanie potraw regionalnych .
Na prezentację zostali zaproszeni nauczyciele, uczniowie gimnazjum oraz szkoły podstawowej.
Podczas oglądania stoisk można było kupić za symboliczną kwotę m.in. sałatki, pulpeciki szweckie, tortillę rodem z Turcji, japońskie suszi, polski bigos i inne smakołyki. Wszyscy oglądający mogli zagłosować na trzy najciekawiej zaprezentowane państwa.
Wygrały Turcja, USA i Francja.

Zebrane pieniążki przekazane zostały na leczenie chorej koleżanki.
Mamy nadzieję, że się wszystkim podobało i smakowało.