Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

TURNIEJ Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

30 maja 2017 r. w Amfiteatrze w Parku Jana Pawła II odbył się Turniej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej organizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach akcji „Widzę – Reaguję 2017”.

Organizatorami turnieju był Urząd Miasta i Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim.
W turnieju wzięło udział 15 szkół z terenu miasta Piotrkowa Trybunalskiego.
Celem turnieju było promowanie i upowszechnianie zagadnień z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Każda drużyna rozwiązywała test składający się z 10 pytań oraz miała wykazać się przygotowaniem praktycznym udzielając pomocy w dwóch pozorowanych scenkach.
Nasza drużyna w składzie:
Martyna Tarczyńska
Julia Markiewicz
Mateusz Bębnowicz
Maria Grzędowska
Mikołaj Pieprzowski

Zajęli I miejsce
Opiekunem drużyny była pani Dorota Wróbel.

Jesteśmy z nich dumni, że wykazali się tak dużą wiedzą i umiejętnościami, że pokonali szkoły ponadgimnazjalne. Mając taką drużynę czujemy się w naszej szkole bezpieczni.