Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Miejski konkurs fotograficzny „Zabytki i zaułki starego Piotrkowa Trybunalskiego” został rozstrzygnięty. W sumie 12 uczestników przedstawiło 25 zdjęć.
W dniu 31.01.2016 r. nasi uczniowie wzięli udział w I Piotrkowskim Festiwalu Nauk Technicznych, który odbył się w ZSP nr 3 w Piotrkowie Tryb.

23 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się XI Wojewódzki Festiwal Kolęd przebiegający pod hasłem „Kolęda Pieśnią Zgody”.
30 listopada w Gimnazjum nr 2 rozegrano Mistrzostwa Miasta w Szachach.
27 listopada w hali OSiR- u rozegrany został Miejski Turniej Szachowy.
W dniu 01.12.2015 r. uczennice klasy IIIb
„Emocje zakute w słowa… Lubię to: sam typuję i recytuję!”

W dniu 17. 06. 2015 r. odbyło się podsumowanie XIX INTERDYSCYPLINARNEGO KONKURSU EKOLOGICZNO – REGIONALNEGO dla UCZNIÓW GIMNAZJÓW WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO. Organizatorem konkursu był Łódzki Kurator Oświaty.

W dniu 13 czerwca 2015 r. w Gimnazjum nr 3 im. Aleksandra Kamińskiego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowego XI Gimnazjalnego Konkursu Poetyckiego.

W dniu 13 czerwca 2015 r. odbył się finał X Piotrkowskiego Maratonu Matematycznego.