Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

8 grudnia 2016 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego podsumowano oraz rozdano nagrody w VI edycji konkursu "Moje drzewo genealogiczne".
28. 10. 2016 r. w Bibliotece Miejskiej odbył się IX Powiatowy Turniej Recytatorski "Emocje zakute w słowa".
Scenariusz konkursu „Promujemy zdrowy styl życia” odbywającego się w ramach „Szkolnego Dnia Profilaktyki”.
Dnia 29.09.2016 r. uczennice klasy 2a
29. 09. 2016 r WODN, Miejska Biblioteka Publiczna i Centrum Idei „Ku Demokracji” zorganizowali II edycję Dnia Głośnego Czytania Biblii.

4 czerwca w ZSG nr1 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się podsumowanie XII Gimnazjalnego Konkursu Poetyckiego,
Uczniowie naszej szkoły:
W tym roku szkolnym uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Pangea”, organizowanym przez Uniwersytet Vistula.
W dniu 26.04.2016 r. w naszej szkole odbył się Turniej – Ratujemy Życie. Organizatorem konkursu był Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniu 11 marca 2016 roku nasi uczniowie wzięli udział I Konkursie Mechanicznym zorganizowanym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim.