Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

11 listopada – Święto Niepodległości

„BYĆ ZWYCIĘŻONYM i NIE ULEC, TO ZWYCIĘSTWO.”

J. Piłsudski

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
11 listopada 1918 r., po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Po wiekach walki o niepodległość, ojczysty język i własną tożsamość Polacy mogli wreszcie cieszyć się wolnością i być dumni ze swojej Ojczyzny. Od kilku lat najwyższe władze państwowe zachęcają Polaków do tego, aby dzień ten był obchodzony godnie, ale radośnie.
Z taką właśnie godnością młodzież naszego gimnazjum i szkoły podstawowej obejrzała akademię poświęconą 98 rocznicy odzyskania niepodległości.
Był to montaż słowno-muzyczno- wizualny przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum. Został on opracowany przez p. Z. Grzejszczak, p. K. Baryłę, p. J. Winiarskiego, przy bardzo dużym wsparciu p. Dyrektor I. Winiarskiej.
Jak zwykle zachwyciła dekoracja przygotowana przez p. E. Misztel, przy pomocy p. A. Cienkowskiej-Szady oraz p. K. Robaszek-Purgał. Nad sprawną obsługą sprzętu nagłośniającego czuwał p. Hieronim Ciotucha. Umieszczona na ukos biało-czerwona wstęga wymownie symbolizowała drogę Polski do niepodległości.