Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

10 grudnia bieżącego roku uczniowie z klasy:
07. 12. 2016 r. uczniowie klas: 1a, 1b i 1c spędzili dwie godziny w strefie basenów Parku Zdrowia i Rozrywki Solpark w Kleszczowie.

Sympatycy jazdy na łyżwach 5 grudnia odwiedzili lodowisko w Bełchatowie.
Dawniej istotną część wieczoru andrzejkowego stanowiły wróżby, mające obecnie charakter zabawowy.
04-12-2016

Festiwal Nauki

30 listopada 2016 roku w naszej szkole po raz kolejny odbył się Festiwal Nauki dla uczniów klas pierwszych gimnazjum.
W dniu 14. 11. 2016 roku klasa 2a i 2c była na wycieczce w Łodzi.
„BYĆ ZWYCIĘŻONYM i NIE ULEC, TO ZWYCIĘSTWO.”

J. Piłsudski

Dziś, 5 listopada 2016 roku uczniowie z klas: 2B i 2D pod opieką p. Karola Baryły wzięli udział w „47 Rajdzie Parasolowym”.
25.10.2016 r. uczniowie kl. 1a, 2b oraz 3c obejrzeli w teatrze Arlekin w Łodzi sztukę pt. „Złodziej czasu”.

Warszawa, a konkretnie siedziba Telewizji Polskiej, Polskiego Parlamentu oraz Muzeum Żydów Polskich to cel wycieczki szkolnej uczniów z klasy 2D i 3C. Uczniowie wraz z opiekunami: p. Jolantą Turniak-Jaworską wychowawczynią klasy 3C, p. I. Lisiak, p. J. Kowalczyk oraz z p. K. Baryłą wychowawcą klasy 2 D, 26 października bieżącego roku odwiedzili stolicę naszego państwa.