Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Śladami Cichociemnych”

10 grudnia bieżącego roku uczniowie z klasy:

2B w składzie: Dawid Cłapa, Piotr Turek, Mateusz Szymański oraz uczeń z klasy 2D – Eryk Glapiński wzięli udział w grze miejskiej „Śladami Cichociemnych”. Uczniowie po przybyciu na miejsce zbiórki otrzymali zadania, które musieli wykonać.
Prezes Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego p. Paweł Kendra przedstawił uczniom informacje o polskich żołnierzach formacji spadochronowej zwanymi Cichociemni.
Następnie uczniowie musieli udać się do miejsca wskazanego przez organizatora gry – piotrkowski odział PTTK, rozwiązać oraz przesłać zdjęcie potwierdzające wykonanie zadania.
Za udział w grze uczniowie otrzymali od organizatora dyplom potwierdzający udział w grze oraz smaczny pakiet regeneracyjny.
Opiekę nad uczniami w trakcie gry miejskiej sprawował p. Karol Baryła.