Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim

16 maja 2016 roku uczniowie z klasy 1 D i 2 D
16-05-2016

Akademia - Katyń

13 maja 2016 r., podczas uroczystej akademii wspominaliśmy ofiary Zbrodni Katyńskiej z 1940 r. i Katastrofy Smoleńskiej z 2010 r.
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W minioną sobotę, tj. 07 maja 2016r. Poczet Sztandarowy uczniów z kas: 4 B Szkoły Podstawowej nr 3 i 1 A – Iga Jóźwik i Aleksandra Fidala Gimnazjum nr 3 wzięli udział w uroczystościach z okazji 70. rocznicy mordu dwunastu żołnierzy Konspiracyjnego Wojska Polskiego dokonanego przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa w Bąkowej Górze.
29 kwietnia 2016r. kolejny już raz uczciliśmy św. Jana Pawła II, którego osoba łączy w tym roku ważne wydarzenia - Rok Miłosierdzia i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.
W dniu 8 kwietnia 2016 roku odbył się w naszej szkole Quiz Europejski poświęcony Francji.
„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.” Mówił w jednym ze swoich przemówień śp. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński. Dlatego nie mogło zabraknąć nas na miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
W sobotę 9 stycznia 2016 r. odbył się rajd pieszy „Puchowy śniegu tren", którego organizatorami byli: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego,
19 grudnia 2015 r. uczniowie z naszego gimnazjum w składzie:
W dniu 3 grudnia 2015 r. klasa IC i IB była na wycieczce w Straży Pożarnej.