Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Puchowy śniegu tren"

W sobotę 9 stycznia 2016 r. odbył się rajd pieszy „Puchowy śniegu tren", którego organizatorami byli: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawczego,

Klasztoru OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim oraz Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim.
W rajdzie uczestniczyło 9 drużyn z piotrkowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Szymański z kl. 1 B, Eryk Glapiński z kl. 1 D i Przemysław Krawczyk z kl. 2 D. Opiekunem uczniów był pan Karol Baryła.

Rajd pieszy połączony był z dokarmianiem zwierząt (ziarnami zbóż, marchwią, burakami, kolbą kukurydzy), które znajdowały się na dziedzińcu klasztoru ojców Bernardynów. Zwierzęta z Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole stworzyły tzw. „żywą szopkę”.
Uczestnicy rajdu wysłuchali prelekcji o. Egidiusza poświęconej św. Franciszkowi - patronowi przyrodników oraz zyskali liczne informacje o pochodzeniu zwyczaju budowy bożonarodzeniowych szopek.