Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

27-28 października 2015r. uczniowie klas: 3b, 3c, 3d  wraz  z opiekunami: E. Serafin, I. Lisiak, D. Gliszczyńską i M. Sikorską uczestniczyli w dwudniowej wycieczce: Złoty Potok - Ogrodzieniec-Bochnia – Kraków – Ojcowski Park Narodowy. W bogatym programie wycieczki znalazł się atrakcyjny nocleg w kopalni soli w Bochni, 212 m pod ziemią.
21 października 2015 r.  klasy Ia i Ic  poznawały historię i zabytki  Warszawy. W programie wycieczki był spacer z przewodnikiem po Starym Mieście oraz  zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich. Najwięcej emocji wzbudziła Wystawa Niewidzialnych. Opiekunem wycieczki były pani Ewa Sola i Dorota Wróbel.
16 października 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W akcji informacyjnej i pokazach pierwszej pomocy medycznej wzięło udział 75 uczniów piotrkowskich gimnazjów.
W piątek, 16 października 2015 r. w naszym mieście odbyła się Gra Miejska “Wagary na Starówce”, której organizatorem było Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie Trybunalskim.
7 października 2015r. uczniowie klas Ib, IIa i Ic wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Podczas wycieczki uczniowie mogli zwiedzić kilka miejsc związanych z życiem sławnego astronoma, matematyka, ekonomisty i lekarza Mikołaja Kopernika, obejrzeć Jego pomnik a podczas spaceru po Starym Mieście zapoznać się z cząstką historii Torunia.
14-10-2015

Dzień nauczyciela

14 października 2015r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie Klas Pierwszych.
12-10-2015

Lekcja muzealna

6 października 2015 r. członkowie Multimedialnego koła historycznego z elementami regionalizmu  byli gośćmi w Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim.
30-09-2015

,,Fala kolorów"

W dniu 25.09.2015r. odbyła się pierwsza z comiesięcznych akcji zatytułowanych ,,Fala kolorów".
W sobotę tj. 26 września 2015 r.  odbył się Pieszy Rajd Prażonego Ziemniaka, którego organizatorem był  piotrkowski oddział PTTK.
W dniu 24.09.2015 r. uczniowie klasy 3a oraz 3b brali udział w zajęciach terenowych w Szkółce Leśnej Iłki.