Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

zdjęcie
16 października 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W akcji informacyjnej i pokazach pierwszej pomocy medycznej wzięło udział 75 uczniów piotrkowskich gimnazjów.
O godzinie 12.00 wszyscy gimnazjaliści wzięli udział w półgodzinnej akcji bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji serca na fantomach. Akcja była wspierana przez  Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas bicia rekordu panowała niesamowita atmosfera, jedni wykonywali masaż serca a inni dzielnie kibicowali swoim drużynom.

Ogłoszono również wyniki międzygimnazjalnego konkursu plastycznego „Zadbaj o swoje serce”

I miejsce – Paulina Omufner
           II miejsce – Martyna Królikiewicz
           III miejsce – Natalia Woźniak

Wyróżnienia: Natalia Kowalska i Nikola Bachta

Na zakończenie na wszystkich czekał mały poczęstunek oraz Apteczki Małego Ratownika.
Uroczystości przygotowaliśmy we współpracy z Piotrkowskim Stowarzyszeniem Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej „EURO – CENTRUM”.

ZAPRASZAMY ZA ROK.