Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Wycieczka do Torunia

7 października 2015r. uczniowie klas Ib, IIa i Ic wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Podczas wycieczki uczniowie mogli zwiedzić kilka miejsc związanych z życiem sławnego astronoma, matematyka, ekonomisty i lekarza Mikołaja Kopernika, obejrzeć Jego pomnik a podczas spaceru po Starym Mieście zapoznać się z cząstką historii Torunia.
   W Domu Kopernika uczniowie obejrzeli ciekawe modele ówczesnych instrumentów  astronomicznych, za pomocą których Mikołaj mógł obserwować niebo oraz wykonywać różne pomiary i obliczenia. Wyświetlona została prezentacja przedstawiająca jego życie .
   Niewątpliwą atrakcją wycieczki była wizyta w Muzeum Piernika i pieczenie pierników. Uczniowie własnoręcznie ugniatali, wałkowali, wykładali w formach ciasto piernikowe i po upieczeniu mogli cieszyć się dziełem własnych rąk.
   Ostatnim punktem programu był seans w Planetarium pt.: Makrokosmos.

Wycieczka odbyła się w ramach realizacji projektu „Nowoczesna pracownia chemiczno-fizyczna w Gimnazjum nr3 w Piotrkowie Trybunalskim”.