Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

W dniu 27.11.2015 r. klasa Ic i Ib pojechały na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd był nagrodą za zajęcie I i II miejsca w „Festiwalu nauki”.
30 listopada nasi uczniowie przygotowali stoiska andrzejkowe oraz prowadzili zabawy i wróżby andrzejkowe.
29-11-2015

Festiwal nauki

Dnia 23 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki dla uczniów pierwszych klas gimnazjum. Uczniowie z klasy 1A, 1B, 1C i 1D rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania z poszczególnych przedmiotów szkolnych przygotowane przez nauczycieli.
22-11-2015

„Romeo i Julia”

„Romeo, ach czemu ty jesteś Romeo...”, czyli przerwa inna niż wszystkie
We środę – 11 listopada uroczyście świętowaliśmy 97. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Świętowaliśmy z najbliższymi, wywieszaliśmy flagi narodowe, odwiedzaliśmy kościoły, miejsca pamięci, śpiewaliśmy patriotyczne pieśni.
12-11-2015

46. rajd parasolowy

W sobotę, 7 listopada 2015 roku odbył się 46. Rajd Parasolowy.
07-11-2015

Fala kolorów c.d.

Dnia 30.10.2015r. odbyła się już druga akcja z cyklu „Fali kolorów”.
Zrobiwszy sobie przerwę w malowaniu kopii słynnych twórców, uczniowie klasy 3A, pod opieką pani Izabeli Winiarskiej, udali się wczesnym, piątkowym popołudniem na spacer do galerii.  30 października 2015 r. był ostatnim dniem, kiedy to można było stanąć oko w oko z obrazami piotrkowskiej malarki Jolanty Betnerowicz. Tym razem artystka zatytułowała swoją wystawę: „cdn…”

Dnia 30 października 2015 r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Uczestnikami tej wycieczki byli uczniowie z klasy 1D i 2D. Opiekunami natomiast byli: pani Justyna Kowalczyk, pani Iwona Lisiak, pani Emilia Wajszczyk i pan Karol Baryła.

21 października grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu Akademii Ciekawej Chemii w Katedrze Chemii Organicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.