Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Akademia Ciekawej Chemii

21 października grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w pierwszym w tym roku szkolnym spotkaniu Akademii Ciekawej Chemii w Katedrze Chemii Organicznej Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.

Wykład inauguracyjny zatytułowany "Śladami nagrody Nobla. Chemia i światło - od reakcji fotochemicznych do diagnostyki medycznej" wygłosił dr hab. Damian Plażuk z Katedry Chemii Organicznej.
Po wykładzie doktorantki z zespołu dr hab. Damiana Plażuka. prezentowały eksperymenty chemiczne "na żywo".
Wyjazd na zajęcia związany był z realizacją projektu: „Nowoczesna pracownia chemiczno- fizyczna w Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim”
Opiekunem wycieczki była Monika Sporysiak.