Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Romeo i Julia”

„Romeo, ach czemu ty jesteś Romeo...”, czyli przerwa inna niż wszystkie
18 listopada na dużej przerwie klasa 2c, pod opieką swojej polonistki p. Elżbiety Misiak- Iwańskiej, zorganizowała happening, mający na celu zachęcenie uczniów do przeczytania dramatu W. Szekspira pt. „Romeo i Julia” i obejrzenia spektaklu w wykonaniu aktorów TEATRU EDUKACJI ARTENES.
Fantastyczną zabawę z artystycznym wydźwiękiem zapowiadały porozwieszane tego dnia w całej szkole plakaty, memy, ulotki, cytaty z dzieła Szekspira i afisze teatralne, w wykonanie których włączyli się uczniowie klas 3d, 1b i 1d. Niezwykłego kolorytu szkolnej przestrzeni dodali niewątpliwie sami uczniowie poprzebierani za Romea, bądź Julię. Już od wczesnego poranka, snując się po korytarzach, zapowiadali tym samym, że coś się wydarzy… Pewności dostarczyły rozdawane ulotki (2c), zapraszające do happeningu i informujące o Szekspirze i jego dziele.
Na dużej przerwie, na schodach, tuż przy Pokoju Nauczycielskim, Michał Motyl (2c) z Michałem Cienkowskim (2c) z finezją i artystycznym zacięciem odegrali SCENĘ BALKONOWĄ. Piękną balladę, pięknie grał, pięknie ucharakteryzowany i muzycznie uzdolniony kolega z klasy szkolnych aktorów, Szymon Borowiecki. Dźwiękami gitary wprowadził zebranych w iście romantyczny nastrój.
Kiedy owacje i okrzyki zachwytu dobiegły końca, jury, pod przewodnictwem pani wicedyrektor Joanny Pietrowskiej, rozstrzygnęło konkurs na najpiękniejszy strój Romea i Julii. W pyszną zabawę włączyły się wszystkie klasy. Każda z nich miała okazję zaprezentować swojego Romea i Julię. Ostatecznie zwycięzcami okazały się klasy z przedstawicielami:
    1d: Filip Smak, Jakub Wojtaszak;
    2c:Michał Motyl, Michał Cienkowski;