Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Festiwal nauki

Dnia 23 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się Festiwal Nauki dla uczniów pierwszych klas gimnazjum. Uczniowie z klasy 1A, 1B, 1C i 1D rywalizowali ze sobą rozwiązując zadania z poszczególnych przedmiotów szkolnych przygotowane przez nauczycieli.
Rywalizujące klasy oceniało Jury w składzie: p. wicedyrektor J. Pietrowska, p. M. Gielec, p. M. Sikorska i przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego – J. Nowak. W tym roku festiwalowi przyświecały słowa papieża Jana Pawła II wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: „Czuwam - to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje”.
Ksiądz Mariusz Skiba przekazał informacje Światowych Dniach Młodzieży, które mają się odbyć w przyszłym roku w Polsce. Festiwal wzbogaciła swoim występem artystycznym, uczennica klasy 4 szkoły podstawowej nr 3, uczestniczka programu telewizyjnego „Mam Talent” – Alicja Wiśniewska.
Zmagania klas pierwszych wygrała klasa 1 C, która w nagrodę udała się na wycieczkę szkolną do Warszawy.
Organizatorami Festiwalu Nauki byli: p. D. Gajewska, p. E. Sola i p. K. Baryła.