Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Zajęcia artystyczne… inaczej

Zrobiwszy sobie przerwę w malowaniu kopii słynnych twórców, uczniowie klasy 3A, pod opieką pani Izabeli Winiarskiej, udali się wczesnym, piątkowym popołudniem na spacer do galerii.  30 października 2015 r. był ostatnim dniem, kiedy to można było stanąć oko w oko z obrazami piotrkowskiej malarki Jolanty Betnerowicz. Tym razem artystka zatytułowała swoją wystawę: „cdn…”
Jolanta Betnerowicz jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych i Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Zajmuje się malarstwem od 1994 r. Bliska jest jej również edukacja plastyczna dzieci i młodzieży. Uczestniczka wielu plenerów malarskich, wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych oraz w Muzeum de Art w Hiszpanii. Nagrodzona honorową odznaką ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
A tak sama napisała o swoich obrazach: „Prezentuję Państwu 35 lat doświadczeń życiowych i twórczych. Proszę jednak nie oczekiwać kumulacji koloru, formy i treści. Tym razem pokazuję „obrazy siermiężne” w większości czarno białe, bogate w strukturę i emocje, które mam nadzieję Państwo odnajdziecie. Tą wystawą zamykam bardzo ważny dla mnie etap aktywnej pracy zawodowej. Przede mną przedostatni, nie mniej ważny – bycie kochającą babcią i artystką w pełnym wymiarze czasu. Dlatego mam nadzieje że Ciąg Dalszy Nastąpi.”