Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

„Świąteczny marsz na orientację”

19 grudnia 2015 r. uczniowie z naszego gimnazjum w składzie:
Iga Jóźwik z klasy 1A, Piotr Turek z klasy 1B i Eryk Glapiński z klasy 1D wzięli udział w „Świątecznym marszu na orientację”. Organizatorem marszu była Komenda Hufca ZHP w Piotrkowie przy współpracy z piotrkowskim Oddziałem PTTK i CIT-em.
Na starcie przed siedzibą PTTK zameldowało się 11 patroli (68 osób) ze szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego. Celem imprezy była promocja aktywnego wypoczynku dzieci i młodzieży oraz popularyzacja marszów na orientację wśród początkujących uczestników. Zadaniem uczestników było odnalezienie 10 wskazanych przez organizatorów i oznaczonych lampionami punktów kontrolnych, a następnie potwierdzenie przy użyciu specjalnego perforatora na karcie startowej. Uczestnicy marszu doskonalili umiejętności poruszania się w terenie miejskim z wykorzystaniem mapy. Poznali też lokalizację wybranych obiektów historycznych Piotrkowa. Specjalną uwagę zwrócono też na przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali nagrody i pamiątkowe „wlepki” rajdowe, a drużynom wręczono pamiątkowe dyplomy.
Opiekunem uczestników „Świątecznego marszu na orientację” był pan Karol Baryła.