Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

Akademia - Katyń

zdjęcie
13 maja 2016 r., podczas uroczystej akademii wspominaliśmy ofiary Zbrodni Katyńskiej z 1940 r. i Katastrofy Smoleńskiej z 2010 r.
Spotkanie, na którym obecni byli Przewodniczący Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Pan Marian Błaszczyński, Kierownik Referatu Oświaty Pan Radosław Kaczmarek, Proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego Ksiądz Kanonik Paweł Lipiński oraz nauczyciele i uczniowie z Prywatnego Gimnazjum Magdaleny Jakubiak, było pretekstem do wspomnień zarówno o czasach komunistycznych w Polsce, jak i o ludziach, takich jak św. Jan Paweł II czy rotmistrz Witold Pilecki – którzy przyczynili się do upadku tego systemu. Akademię, wraz z uczniami: Zuzanną Orzechowską, Julią Fałek, Filipem Kaczmarkiem, Małgorzatą Pirek, Dawidem Kapuścińskim, Natalią Skuzą, Witoldem Szkarłatem, Igą Uszalewską, Sandrą Wojtaniec, przygotowała Izabela Winiarska.

Więcej: http://www.telewizjapiotrkow.pl/TV/telewizjapiotrkow/index.php/component/videoflow/?task=visit&cid=980&layout=listview