Gimnazjum nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim
im. Aleksandra Kamińskiego

WARSZAWA - 25.10.2016r.

Warszawa, a konkretnie siedziba Telewizji Polskiej, Polskiego Parlamentu oraz Muzeum Żydów Polskich to cel wycieczki szkolnej uczniów z klasy 2D i 3C. Uczniowie wraz z opiekunami: p. Jolantą Turniak-Jaworską wychowawczynią klasy 3C, p. I. Lisiak, p. J. Kowalczyk oraz z p. K. Baryłą wychowawcą klasy 2 D, 26 października bieżącego roku odwiedzili stolicę naszego państwa.
W telewizji zobaczyliśmy studia telewizyjne, pomieszczenia reżyserskie, magazyny rekwizytów i kostiumów, muzeum oraz studio programu „Pytanie na śniadanie”.
Następnie udaliśmy się do siedziby Sejmu i Senatu, które się znajdują przy ulicy Wiejskiej. Tam przewodnik przybliżył nam historię polskiego parlamentaryzmu. Zwiedziliśmy również:  galerię Sali Posiedzeń Sejmu, holl główny (tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Salę Kolumnową i Korytarz Marszałkowski.
A na koniec naszej wycieczki udaliśmy się do Muzeum Żydów Polskich „Polin”. Wraz z przewodnikiem - Odkrywaliśmy historię polskich Żydów, tj. 1000-letnią historię polskich Żydów od średniowiecza do czasów współczesnych. W trakcie zwiedzania interaktywnych wystaw uczniowie byli angażowani w rozwiązywanie zadań.
We wszystkich zwiedzanych przez nas miejscach wykonaliśmy kilka pamiątkowych zdjęć!