Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Bezpieczne zabawy zimowe..."

12 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt.”Bezpieczne zabawy zimowe. WOPR przypomina:bądź ostrożny i rozważny”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III piotrkowskich szkół podstawowych.Celem konkursu było uświadomienie dzieciom, jakie niebezpieczeństwa mogą wyniknąć z nieprzemyślanych i źle zorganizowanych zabaw w porze zimowej.Organizatorem konkursu byli nauczyciele SP 3 pani A. Cienkowska-Szady i pani A.Kowalska oraz Prezes i Wiceprezes Piotrkowskiego Oddziału WOPR pan Leszek Ciechanowski i pan Janusz Ciechanowski.Podczas wręczania nagród przedstawiciele WOPR wygłosili krótki wykład na temat odpowiedzialności za siebie i kolegów podczas organizowania czasu wolnego.
Jury wyłoniło IV promowane miejsca, 15 - I wyróżnień i 14 - II wyróżnień . Każdy uczestnik oraz opiekunowie (nauczyciele) otrzymali nagrodę. I miejsce Izabela Ciuba z SP nr 16, II miejsce Hanna Kacpura SP nr 5,  III miejsce Emma Michalska SP nr 11,  IV miejsce Noemi Banach SP nr 2.
Na zakończenie spotkania pan Janusz Ciechanowski zachęcił dzieci do udziału w II edycji konkursu”Bezpieczne wakacje”-nagrodą dla trzech najlepszych prac będzie jednodniowy pobyt wraz z rodzicami w ośrodku WOPR w Barkowicach,gdzie zapoznają się one z pracą ratowników ,wezmą udział w przejażdżce motorówką,skuterem wodnym,kajakiem. Należy serdecznie podziękować Pani Agnieszce i Panu Michałowi Szymańskim za ufundowanie wspaniałych nagród.