RAJD PTTK - "TOPIENIE MARZANNY"

Rajd PTTK "Topienie Marzanny - Powitanie Wiosny" to rokroczna tradycja dla uczniów "trójki" na pożegnanie zimy.
 W sobotę (23.03.2024r.) młodzi miłośnicy pieszych wędrówek przeszli ulicami Piotrkowa Trybunalskiego, aż do parku przy ul. Belzackiej w poszukiwaniu wiosny... Tam zastali przepiękne krokusy, żabi skrzek w wodzie, pąki na galazkach. Pięknym okolicznościom przyrody dopisywała słoneczna pogoda, a temperatura powietrza sięgała 17°C. Strudzeni wycieczką rajdowicze otrzymali poczęstunek w postaci pączka, drużyny otrzymały dyplomy, a Marzanny wzięły udział w konkursie na najciekawszą kukłę. Najmniejsza i zarazem ekologiczna Marzanna została wrzucona do wody, by wraz z nią odeszła zima. Wyremontowany park przy ul. Belzackiej zachecał do podziwiania uroków przyrody, uczniowie skorzystali również z atrakcji na placu zabaw i siłowni plenerowej.