11 maja 2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim odbył się Konkurs Recytatorski pod hasłem ,,NASZA NIEPODLEGŁA”.

10 maja 2018 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim odbył się  XXII Miejski Mały Konkurs Recytatorski.
06-05-2018

DZIECI ŚWIATA

Wychowankowie świetlicy szkolnej wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt."Dzieci świata"organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 306 w warszawie im.KS.Jana Twardowskiego.
27 kwietnia 2018 roku w Szydłowie odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Utworów Marii Konopnickiej.
25 kwietnia 2018 w SP12 w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu z Języka Angielskiego " WE ARE THE CHAMPIONS".
„Piotrków Trybunalski – Moje Miasto”
23 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny turniej wiedzy "Ziemia nasza planeta".
20 kwietnia 2018r. odbył się Konkurs Ekologiczny dla klas III pod hasłem „Świat wokół nas”, zorganizowany przez panią Sylwię Drobik.
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 wzięli udział w Ogólnołódzkim konkursie fotograficzno - plastycznym " Patrząc na świat oczami św. Franciszka."
W marcu 46 uczniów z klas 6-7 przystąpiło w naszej szkole do I etapu Konkursu Ortograficznego ,,O pióro dyrektora WODN”.
W dniu 7 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 16 odbyła się XII Edycja Konkursu Matematycznego "Mała Tęga Głowa".
To już dziesiąta  edycja Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego, który 7 kwietnia 2018 r w Szkole Podstawowej nr 13 zgromadził uczniów wielu piotrkowskich szkół .
5 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Turniej „Ratujemy Życie”.
W sobotę 24 marca 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 13 w ramach programu Bezpieczne Miasto,  odbył się międzyszkolny  konkurs realizowany przez Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego ph. „Nie wypalaj traw, przecież nie zabija się skowronków”.
23.03.2018r.  w naszej szkole 65 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez panią Sylwię Drobik.